Yeni Foça Gezilecek Yerler
Administrator
13 Eylül 2020

Yeni Foça, İzmir’e 46 Km uzaklıkta bulunan kendi ruhunu yansıtan ve özgünlüğünü şimdilik koruyan tatlı bir kasaba. Yeni Foça büyük bir koy’dan oluşuyor.

Dolayısıyla yerleşimin büyük çoğunluğu bu koy arkasında yer alıyor. Yeni Foça her ne kadar yazlık bir belde olarak nitelendirilse de yaz – kış keyifli vakit geçirebileceğiniz bir tatil beldesi aslında.

Özellikle kışın hafta sonu günübirlik temiz deniz kokusunu içinize çekebilirsiniz ve sayfiye yerlerinin kış sakinliğini tüm huzuruyla yaşayabilirsiniz.

                    

Foça’da eskiden kalma Rum taş evleri muazzam bir şekilde yapısını koruyor. Araç bile giremeyecek kadar dar sokaklara sahip olan Yeni Foça Merkez’de muhteşem cumbalı evlere denk gelebilirsiniz.

Hatta bu kadar organik evleri İzmir’de başka hiç bir yerde bulamayabilirsiniz. Bazı ev ve sokaklar öyle güzel ki, reklam filmleri ve sinema filmlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Gündüz eski evlerin olduğu sokakları gezip, akşam sahilde yürüyüş yapabilir, bir balık restoranında keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Abone ol

& kampanyalardan haberdar ol